Thursday ، 18 July 2024 / پنج شنبه ، 28 تیر 1403
چه خبر؟
خانه > آموزش > سرعت اینترنت خود را بسنجید

سرعت اینترنت خود را بسنجید

برای بسیاری از کاربران این اتفاق رخ داده است که در حالی که ظاهرا همه چیز مرتب است و ارتباط اینترنتی هم برقرار. اما در واقع هیچ ارتباط اینترنتی در میان نیست که این موضوع کاربران را مجبور به تماس با واحدهای پشتیبانی ISPها می کند.

 آزمون و بررسی سرعت ارتباط به لطف وجود ابزارهای تحت وب همچون SpeedTest.net  و Net Speed Monitor  دیگر کار چندان مشکلی نیست. اما اگر ارتباط اینترنتی از همان ابتدا با مشکل مواجه باشد، چگونه باید متوجه این امر شد؟ در اینجا است که ابزارهایی مانند NetChecker  به کمک کاربران می آیند.

 اما ابزارهایی وجود دارد که قبل از این تماس، می توان از آنها برای بررسی و آزمون وضعیت ارتباط اینترنتی خود استفاده کرد. NetChecker یک از این نمونه ها است که در واقع برنامه ای مبتنی بر متن است که کار اصلی آن جستجوی مشکلات در ارتباط اینترنتی است. با این برنامه کوچک و فوق العاده ساده، به راحتی و با سرعت میتوانید وضعیت ارتباط اینترنتی خود و همچنین سلامت آن را بررسی کنید.

 در واقع سادگی و سرعت این برنامه است که آن را تبدیل به یک ابزار فوق العاده کاربردی ساخته است. بدون نیاز به پروسه طولانی برای نصب و زمان زیاد برای تست و آزمون ارتباط اینترنتی، این ابزار می تواند بیشترین مشکلات مربوط به ارتباط در ارتباطات بی سیم و با سیم را تشخیص دهد.

استفاده از NetCheker برای آزمون ارتباط اینترنتی

بعد از دانلود و نصب سریع نرم افزار و اجرای آن، صفحه اصلی نرم افزار نمایش داده می شود که در این صفحه گزینه هایی برای تست وضعیت و سلامت ارتباط اینترنت و همچنین تغییر زبان برنامه وجود دارد:

 اگر به دنبال آزمون وضعیت ارتباط اینترنتی خود هستید، عدد 1 را تایپ کرده و با فشردن کلید Enter این ابزار شروع به جستجوی مشکلات احتمالی در ارتباط اینترنتی شما می پردازد.

سپس وضعیت ارتباط اینترنتی شما را گزارش می دهد، که با فشردن یک کلید، به منوی اصلی باز می گردید. اما با وارد کردن گزینه 2 می توانید وضعیت سلامت عمومی اینترنت خود را بررسی کنید.  نرم افزار سپس از شما می خواهد که با وارد کردن آدرس یک وب سایت، تحلیل وضعیت ارتباطی را شروع کنید.

چک کردن سرعت اینترنت

چک کردن سرعت اینترنت

در این وضعیت NetChecher اقدام به دنبال کردن مسیر بین شما و وب سایت مورد نظر کرده و در این میان چنانچه مشکل یا خطایی وجود داشته باشد شما را از آن مطلع می کند.

در پایان نیز یک راهنمایی ساده برای اینکه در چه موردی باید با ISP خود تماس بگیرید:

هرچند دستور Ping در cmd نیز برای تست و آزمون وضعیت ارتباط وجود دارد، اما و بدون شک NetChecker برای آن عده از ما که قبل از هر تماسی با واحدهای پشتیبانی میخواهیم خود حلال مشکلات باشیم، یک ابزار کاربردی است که هم وضعیت ارتباط و هم کیفیت آن را نشان می دهد. تنها ایراد آن را شاید بتوان در مورد واسط کاربری آن دانست که می توانست بهتر از این هم باشد. اما نباید در توانایی و قابلیت این نرم افزار در مسیر هدف اصلی طراحی اش هیچ شک و شبهه ای داشت.

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما

درباره‌ی ساقی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*