Thursday ، 23 May 2024 / پنج شنبه ، 3 خرداد 1403
چه خبر؟
خانه > آموزش > محدود کردن نویسنده به ارسال نوشته در یک موضوع در وردپرس

محدود کردن نویسنده به ارسال نوشته در یک موضوع در وردپرس

در سایت هایی که دارای چند نویسنده مختلف هستند، مدیریت بر دسترسی های نویسندگان، یکی از دغدغه های مالک سایت است. موضوع این نوشته، در این باب است.

اگر موضوعات سایت متنوع باشند، ممکن است بخواهید که یک نویسنده خاص، تنها بتواند در یک موضوع خاص مطلب ارسال کند. این کار با توجه به مهارت های هر نویسنده تعیین می شود و جلوی پست های غیرتخصصی را می گیرد.

در هر حال، اگر مایل به انجام این کار بودید، کافی است که افزونه Restrict Author Posting را نصب و فعالسازی کنید. پس از آن قادر خواهید بود که برای هر نویسنده ای، به صورت جداگانه تعیین کنید که در چه موضوعی می تواند پست ارسال کند. هم چنین می توان برای برخی نویسندگان، محدودیتی نگذاشت.

برای کار با این افزونه، هیچ تنظیماتی نیاز ندارید. در پنل مدیریت سایت، به منوی کاربران بروید و بر روی دکمه ویرایش زیر نام کاربری موردنظر (نویسنده ای را که میخواهید محدود کنید) کلیک کنید تا به صفحه پروفایل آن کاربر وارد شوید. یک قسمت با عنوان “Restrict Author Post to a category” به صفحه کاربری اضافه شده است. در زیر این عنوان، از منوی جلوی Writing to: می توانید موضوع (دسته) مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس تغییرات را با زدن دکمه “به روز رسانی کاربر” در انتهای همان صفحه، ذخیره کنید.

توجه: در حالت پیش فرض، گزینه == No restrict == انتخاب شده است. در این حالت هیچ گونه محدودیتی برای کاربر مورد نظر اعمال نمی شود.

افزونه محدود کردن نویسنده به ارسال نوشته در یک موضوع

افزونه محدود کردن نویسنده به ارسال نوشته در یک موضوع

اگر نویسنده ای به دسته “آموزش” محدود شده باشد، به هنگام ارسال مطلب، قسمت دسته ها را از سمت چپ صفحه مشاهده نمی کند و به صورت اتوماتیک، دسته آموزش انتخاب می شود و با یک پیام مانند آنچه در تصویر زیر می بینید، موضوعی که برای او در نظر گرفته شده، نمایش داده می شود.

نمایش پیام در ادیتور ارسال مطلب

نمایش پیام در ادیتور ارسال مطلب

برای دانلود این افزونه از مخزن وردپرس، اینجا را کلیک کنید.

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما

درباره‌ی امیر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*